Nagrody dla najlepszych uczniów

Nagrody dla najlepszych uczniów

GMINA TERESPOL W innych okolicznościach niż zwykle rok szkolny pożegnali uczniowie Zespołu Szkół im. W. Reymonta w Małaszewiczach. Najzdolniejsi otrzymali nagrody, ufundowane również przez osoby prywatne.

Szkoła, której organem prowadzącym jest powiat bialski, kształci młodzież w kierunkach ogólnych oraz technicznych, w tym kolejowych. Od nowego roku szkolnego technikum wzbogaci się o nowy kierunek, technik pojazdów kolejowych, przygotowując młodzież do zawodu maszynisty i potrzeb lokalnego rynku pracy. Zakończenie roku szkolnego odbyło się 26 czerwca.

Aby zachęcić młodzież do poszerzania wiedzy, radny powiatu bialskiego Wojciech Mitura wspólnie z przyjacielem szkoły Grzegorzem Gregorukiem ufundowali dla najlepszego ucznia technikum i najlepszej uczennicy liceum skromne upominki.

– Zależy mi na wsparciu i promocji szkolnictwa zawodowego w naszym powiecie. Szkół, które przygotowują młodych ludzi do zawodu. Życzę młodzieży udanych i bezpiecznych wakacji. Zachęcam ośmioklasistów do skorzystania z oferty edukacyjnej szkoły w Małaszewiczach – mówi Mitura, radny z Porozumienia Samorządowego.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy