Na co dzień strzegą granic, mieli swoje święto [GALERIA]

Na co dzień strzegą granic, mieli swoje święto [GALERIA]

27-lecie Straży Granicznej świętowane było hucznie i z całą masą odznaczeń wręczanych funkcjonariuszom za szczególnie zasługi oraz wieloletnią służbę.

Święto Straży Granicznej obchodzono 25 maja na placu Wolności a rozpoczęła je msza w kościele św. Antoniego. Podczas części oficjalnej nie zabrakło odznaczeń dla zasłużonych funkcjonariuszy SG z całego województwa. Całość okrasiły muzyczne akcenty w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza.

W kierunku funkcjonariuszy w dniu ich święta popłynęło wiele ciepłych słów. – Straż Graniczna rozwija się oraz spotyka z szacunkiem i życzliwością ze strony obywateli. Jej nowe zadania są związane z legalnością pobytu cudzoziemców, ich zatrudnieniem i prowadzenia działalności gospodarczej. Zadania te stanowią jeden z priorytetów działalności naszych placówek z między innymi w Lublinie i Białej Podlaskiej – podkreślił podczas uroczystości płk. Jacek Szcząchor, komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

– Serce Polski jest w Białej Podlaskiej – powiedział natomiast prezydent Dariusz Stefaniuk. To właśnie tu przybyli funkcjonariusze z całego województwa, do których słowo skierował włodarz pod koniec uroczystości. – Dobrze znamy trud waszej pracy. Praca funkcjonariuszy granicznych jest bardzo ważna. Również wielu mieszkańców Białej Podlaskiej jest funkcjonariuszami, to są nasi znajomi, przyjaciele, członkowie naszych rodzin – mówił do uczestników wydarzenia. Dziękował, że funkcjonariusze wybrali właśnie Białą Podlaską na miejsce obchodów wojewódzkich Święta Straży Granicznej.

Funkcjonariusze, którzy na co dzień zajmują się m.in. ochroną granicy państwowej, organizowaniem i kontrolowaniem ruchu granicznego i wydawaniem pozwoleń na przekroczenie granicy, oraz ich bliscy i rodziny wysłuchali podczas uroczystości uroczystego apelu, a na koniec złożone zostały kwiaty przy pomniku Lecha i Marii Kaczyńskich.

Podczas uroczystości Dariusz Stefaniuk zapowiedział wizytę Andrzeja Dudy wraz z małżonką na obchodach dni Białej Podlaskiej. Te odbędą się na początku czerwca.

GALERIA ZDJĘĆ [ZOBACZ]

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: