Monika Mielnicka z filmową nagrodą

Monika Mielnicka z filmową nagrodą

GMINA BIAŁA PODLASKA Doskonała passa towarzyszy poczynaniom młodej absolwentki bialskiego LO im. J. I. Kraszewskiego, mieszkającej w Ciciborze Dużym. Monika Mielnicka udziela się filmowo w nowym serialu telewizyjnym i zdobywa uznanie międzynarodowego jury.

Pisaliśmy już na łamach „Podlasiaka” o filmowej pasji Moniki i jej uczestnictwie w różnych projektach aktorskich. 18 sierpnia zakończył się siódmy Międzynarodowy Bałtycki Festiwal Filmów Krótkometrażowych „Open Place 2019”. Program konkursowy festiwalu obejmował projekcje 23 filmów, pochodzących z 16 krajów (Niemiec, Danii, Islandii, Łotwy, Litwy, Norwegii, Polski, Rosji, Szwecji, Finlandii, Estonii) oraz koprodukcji z: Kanady, Kataru, Chin, Tunezji i Turcji. Poziom filmów oceniało międzynarodowe jury. Jego zdaniem, nagroda Grand Prix należała się polskiemu filmowi „Odbicie” w reżyserii Emilii Zielonki, w którym Monika Mielnicka zagrała główną rolę. Ponadto nagrody dla najlepszej aktorki przypadły jej i Agacie Buzek, która w „Odbiciu” zagrała mamę głównej bohaterki.

- Z satysfakcją przyjęłam werdykt jurorów – mówi 19-latka z Cicibora Dużego. – Traktuję go jako ogromne wyróżnienie i impuls do dalszego działania. Mam nadzieję, że już niedługo będę miała szansę ponownie pokazać swe umiejętności na dużym ekranie i z uśmiechem na twarzy będę podejmować kolejne zadania aktorskie. Czeka mnie teraz dużo pracy. Nie jest to może aktorstwo, jakie imponuje mi poziomem gry, lecz wierzę, że małymi kroczkami można wiele osiągnąć. Czas pokaże, czy się nie mylę.

Film „Odbicie” będzie można wkrótce obejrzeć w Białej Podlaskiej. Aktualnie mieszkanka Cicibora Dużego pracuje przy drugim serialu telewizyjnym, produkcji TVN. Rezultaty trafią na ekrany telewizyjne już we wrześniu br. Mamy nadzieję, że przypadną do gustu telewidzom i zapewnią nastolatce zasłużone uznanie.

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: