Mniej zachorowań, przestaje działać punkt drive-thru

Mniej zachorowań, przestaje działać punkt drive-thru
fot. J. Dragan
BIAŁA PODLASKA W związku z tendencją spadkową liczby nowych zakażeń koronawirusem oraz złagodzeniem dotychczasowych obostrzeń, 1 kwietnia 2022 r. zostaje wstrzymane  wykonywanie przesiewowych testów w kierunku SARS-CoV-2. W związku z powyższym przestaje działać punkt Drive-Thru oraz Punkt Badań Przesiewowych przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Komercyjne testy do diagnostyki SARS-CoV-2 będą wykonywane jak dotychczas.
Według danych przekazanych kilka dni temu, w obszarze COVID-19 hospitalizowanych było 79 pacjentów. – W obszarze COVID-19 znajduje się 98 łóżek. Obecnie obszar COVID-19 obejmuje: Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Oddział Ftyzjopulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej, Oddział Neurologiczny. Od kilku tygodni poziom hospitalizacji oraz liczba wyników pozytywnych wśród osób testowanych w kierunku SARS-CoV-2 utrzymują się na stałym poziomie – informowała redakcję Magdalena Us, rzecznik WSzS.
Jeśli chodzi o szczepienia przeciwko SARS-CoV-2, widoczny jest spadek zainteresowania. W jednym tylko tygodniu zrealizowano 69 szczepień (w tym 10 dzieci w wieku 5-11 lat)|: 11 – pierwsza dawka, 20 – druga dawka oraz 38 – trzecia dawka.

– W zakresie obostrzeń na terenie bialskiego szpitala nadal obowiązuje ograniczenie odwiedzin. Stale monitorujemy sytuację w zakresie zachorowań na terenie powiatu bialskiego, jednak ze względu na utrzymującą się sytuację epidemiologiczną w regionie i brak spadku hospitalizacji pozostawiamy ograniczenia w zakresie odwiedzin. Odwiedziny możliwe są wyłącznie w wyjątkowych sytuacjach, tj. wizyta pożegnalna lub identyfikacja zwłok pacjenta. W przypadku poprawienia się sytuacji w regionie i spadku hospitalizacji, dostosujemy odwiedziny do sytuacji epidemicznej – dodaje rzecznik.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy