Mniej chorych niż weekend, ale wciąż sporo

Mniej chorych niż weekend, ale wciąż sporo

fot. archiwum

REGION W ostatnich dniach znów padały rekordy zachorowań w woj. lubelskim, liczba chorych jednego dnia sięgnęła ponad 1700 plasując Lubelszczyznę na 3. miejscu w kraju pod względem ilości zachorowań. Także w bialskim szpitalu pełne obłożenie, a chorują także pracownicy szpitala. – Prowadzimy nabory kadry pielęgniarskiej. Jednocześnie jesteśmy otwarci w zakresie podjęcia współpracy z lekarzami – mówi rzecznik placówki.

W obszarze COVID-19 WSzS w Białej Podlaskiej, jak informuje Magdalena Us, rzecznik placówki, leczonych jest obecnie 166 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19. W obszarze znajdują się 133 łóżka. Jedenaście osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem, w izolatorium przebywa szesnastu pacjentów.

Chorzy na koronawirusa nie mieścili się już na przeznaczonej im początkowo przestrzeni, dlatego na leczenie pacjentów z pozytywnym wynikiem udostępnione zostały miejsca na innych oddziałach. To oddział: obserwacyjno-zakaźny, ftyzjopulmonologii i onkologii pulmonologicznej, rehabilitacji, chorób wewnętrznych, chorób wewnętrznych i geriatrii, pododdział kardiologii zachowawczej.

– Wśród osób z pozytywnym wynikiem w naszym powiecie są pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Stale monitorujemy sytuację związaną z rekrutacją i zatrudnianiem kadry medycznej do opieki nad pacjentami bialskiego szpitala, w tym pacjentów z COVID-19. Prowadzimy nabory kadry pielęgniarskiej. Jednocześnie jesteśmy otwarci w zakresie podjęcia współpracy z lekarzami m.in. w szczególności specjalności chorób zakaźnych oraz anestezjologii i intensywnej terapii. Dotychczas nie zwracaliśmy się do Urzędu Wojewódzkiego w zakresie wsparcia kadry medycznej. Obecnie do wsparcia obszaru COVID-19 oddelegowywany jest personel z innych oddziałów – informuje Magdalena Us.

W bialskim w szpitalu wstrzymane do odwołania zostały: planowe przyjęcia pacjentów na wszystkie oddziały – z wyjątkiem pacjentów onkologicznych, planowe badania w dziale diagnostyki obrazowej planowe badania w pracowni EEG. Wstrzymanie planowych przyjęć nie dotyczy oddziału onkologii klinicznej i hematologii.

Ponadto od 26 października ponownie zawieszona zostały do odwołania działalność wszystkich poradni specjalistycznych. Wyjątkiem są porady pilne.W ramach świadczeń udzielanych w naszych poradniach specjalistycznych można skorzystać z teleporady.

2 listopada na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 1043 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 i jest to znacznie mniejsza liczba niż w weekend kiedy sięgała ponad 1500 dziennie. Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: 23 osób z Białej Podlaskiej, 47 osób z powiatu bialskiego, 28 osób z powiatu parczewskiego i 27 osób z powiatu radzyńskiego.

Do 2 listopada potwierdzono łącznie 20211 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, odnotowano 8309 ozdrowieńców i zarejestrowano 266 zgonów. Aktualnie 28518 osób jest poddanych kwarantannie, a 374 objętych nadzorem epidemiologicznym.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: