Mieszkańcy wybiorą inwestycje

Mieszkańcy wybiorą inwestycje

MIĘDZYRZEC PODLASKI Urząd Miasta opublikował listę pozytywnie zaopiniowanych projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2022. Tym razem mieszkańcy wybiorą aż dwa z nich: jedno zadanie inwestycyjne i jedno społeczne.

Mieszkańcy mogą wybierać spośród sześciu przedsięwzięć, w tym czterech inwestycyjnych i dwóch społecznych. Wśród propozycji znalazło się zagospodarowanie terenu rekreacyjnego przy promenadzie Zamczysko, przez usunięcie stamtąd starych, krzewów i drzew oraz nasadzenie nowych roślin. Prace oszacowano na 90 tys. zł.

Mieszkańcy ul. Kusocińskiego chcieliby z kolei chodnik i to zadanie również opiewa na kwotę 90 tys. zł. Zgłoszono też projekt dotyczący uzupełnienia zbiorów biblioteki i organizacji dwóch spotkań z pisarkami lub pisarzami za 10 tys. zł. Inna grupa mieszkańców wnioskuje o profesjonalne zewnętrzne atlasy treningowe, które stanęłyby na promenadzie. Koszt tych urządzeń oszacowano na ponad 84 tys. zł.

Jest też pomysł na organizację warsztatów zielarskich pod hasłem „Siła z natury”, podczas których odbędą się zajęcia rozpoznawania ziół, wykorzystania ich w życiu codziennym oraz tworzenia produktów zielarskich (to projekt za 6 tys. zł). Pojawił się także projekt dotyczący budowy osiedlowego placu zabaw, stworzenia miejsca edukacji i rozrywki na osiedlu domków jednorodzinnych wzdłuż ul. Grabowej i umiejscowienie tam elementów do zabawy i rozwoju dla dzieci.

O tym, które z tych projektów będą miały szansę na realizację, zdecydują mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego. Głosowanie internetowe będzie trwało od 1 do 14 września.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy