Międzyrzec: Udany początek roku siatkarzy

Siatkarze Trójki Międzyrzec Podlaski mają już za sobą dwa tegoroczne mecze o punkty. Walczący o utrzymanie w drugiej lidze zespół spisał się w nich całkiem dobrze, bo powiększył swój skromny dorobek o cztery oczka. Dzięki temu wyprzedził rezerwy Lechii Tomaszów Mazowiecki i awansował na pierwsze bezpieczne miejsce – dziesiąte.

Styczeń rozpoczął wprawdzie od porażki, lecz tylko 2:3 w Wyszkowie z wyżej notowanym Camperem. Pierwszego seta do 17 wygrali gospodarze, lecz dwa następne podopieczni trenera Marcina Śliwy – do 25 i 18. Czwarty padł jednak łupem rywali (do 19), jak też tie-break (do 8) i spotkanie wygrał Camper.

O wiele lepiej międzyrzeczanie zaprezentowali się w minioną sobotę 14 stycznia, pokonując we własnej hali Centrum Augustów i to za trzy punkty. Do zwycięstwa wystarczyły im tylko trzy sety, wygrane do 21, 21 i 25.

Wyniki innych styczniowych meczów – 7 stycznia: Centrum – AZS UWM 3:0, Enea KKS – Czarni 0:3, Metro – Lechia II 3:0, MOS Wola – SMS PZPS II 3:1, Sparta – Arka 2:3; 14 stycznia: Arka – Metro 3:1, AZS UWM – Sparta przeł. na 4.III, Czarni – Camper 3:2, Lechia II – MOS Wola przeł. na 8.II, SMS PZPS II – Enea KKS 3:2.

W tabeli prowadzi Arka Chełm i ma już 12 punktów przewagi nad Spartą Grodzisk Mazowiecki i Metrem Warszawa. Trójka z 12 punktami jest dziesiąta. Ma punkt przewagi nad Lechią II oraz trzy straty do SMS PZPS II Spała oraz Czarnych Rząśnia. W najbliższą sobotę międzyrzeczanie podejmą zajmujący ostatnie miejsce AZS UWM Olsztyn. (rl)