MIĘDZYRZEC PODLASKI: Zlikwidują przystanek na Zarówiu?

MIĘDZYRZEC PODLASKI: Zlikwidują przystanek na Zarówiu?

MIĘDZYRZEC PODLASKI Pasażerowie autobusów i busów korzystający z przystanku przesiadkowego na Zarówiu od kilku dni w razie niepogody schronić się mogą pod wiatą. Nową konstrukcję kupiło i ustawiło pod koniec marca miasto. W planach jest jednak likwidacja tego przystanku.

Po tym, jak międzyrzecki PKS sprzedał działkę, na której od lat funkcjonował dworzec autobusowy, a prywatny przedsiębiorca wybudował tam galerię handlową, pojawił się problem z ruchem autobusowym i obsługą pasażerów w rejonie Zarówia. Do dyspozycji firm przewozowych pozostała tylko zatoka przesiadkowa. Od dłuższego czasu pasażerowie narzekali na brak wiaty, pod którą mogliby skryć się przed opadami deszczu, śniegu i chłodem. Miasto gotową konstrukcję miało kupioną, jednak był problem z jej ustawieniem. Kilka miesięcy trwały formalności z wyrażeniem na to zgody przez nowego właściciela terenu. Ponieważ chodnik przy galerii również należy do prywatnego inwestora, a w międzyczasie plac i chodniki przeszły na własność niemieckiej firmy, formalności się wydłużyły. Pod koniec marca nowa wiata stanęła na Zarówiu, ale jak się okazuje nie jest to rozwiązanie na dłuższy czas.

– Rozważamy pomysł likwidacji przystanku autobusowego przy ul. Zarówie i wyznaczenia dwóch przystanków przy ul. Brzeskiej. Ruch autobusów na Zarówiu jest utrudniony, muszą manewrować, żeby stamtąd wyjechać. Realizacja będzie zależała od tego, czy uzyskamy zgodę powiatu i władz PKS na likwidację tego przystanku – mówił burmistrz Zbigniew Kot na sesji Rady Miasta 28 marca.

Więcej w 6 numerze (wydanie od 17 kwietnia) tygodnika Podlasiak

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: