Międzyrzec Podlaski: Zbudują nowe przedszkole i żłobek

Międzyrzec Podlaski: Zbudują nowe przedszkole i żłobek

Miasto ogłosiło przetarg na projekt budowy przedszkola i żłobka. Nowy obiekt powstanie przy osiedlu Brzeska-Waryńskiego. To rozwiązanie pozwoli na przeniesienie części oddziałów przedszkolnych funkcjonujących obecnie w szkołach.

Nowe miejskie przedszkole będzie miało 150 miejsc. Obok niego znajdzie się też żłobek, który zagwarantuje miejsca 36 maluchom. W placówce będzie sześć sal przedszkolnych z pełnym zapleczem sanitarnym, a także sale do leżakowania i pomieszczenia administracyjno-gospodarcze.

Żłobek będzie miał dwie przestrzenne sale zajęciowe, sypialnie, pomieszczenia administracyjne i magazynowe. Zaplanowano również budowę pełnego zaplecza kuchennego i stołówki dla przedszkolaków. Nowością będzie odrębna duża sala do spotkań okolicznościowych i różnorodnych zajęć dla dzieci. A na wewnętrznym patio znajdą się dwa zielone place zabaw dostosowane do wieku dzieci. Dużo zieleni ma być zarówno na patio, jak i wokół obiektu. Nie zapomniano o miejscach parkingowych, których ma być około 40.

Obecnie w szkołach na terenie miasta funkcjonuje sześć oddziałów przedszkolnych: trzy w Zespole Placówek Oświatowych nr 3, dwa w Zespole Placówek Oświatowych nr 1 oraz jeden w Zespole Placówek Oświatowych nr 2.

– Docelowo naszym zamiarem jest przeniesienie tych oddziałów ze szkół do przedszkoli. Musimy sprostać zmianom przepisów przeciwpożarowych, dotyczących oddziałów przedszkolnych w szkołach. Jeżeli przedszkolaki miałyby pozostać w szkołach, to musielibyśmy modernizować te obiekty, a koszty tego byłyby bardzo duże. Poprosiłem więc radnych o zgodę na rozpoczęcie procedury budowy dwóch nowych przedszkoli, bo myślimy także o nowym budynku dla Przedszkola Samorządowego nr 4. Utworzenie tej placówki miało być rozwiązaniem prowizorycznym, a funkcjonuje ona już 40 lat – mówi burmistrz Zbigniew Kot.

Miasto liczy, że po wykonaniu projektu jeszcze w tym roku wydane zostanie pozwolenie na budowę przedszkola przy osiedlu Brzeska-Wyszyńskiego. Inwestycja rozpoczęłaby się w 2019 roku.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: