Miasto docenione za wsparcie CIS

Miasto docenione za wsparcie CIS

Miasto reprezentował prezydent Michał Litwiniuk

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk odebrał 18 marca wyróżnienie dla miasta w konkursie "Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej", za wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej w Białej Podlaskiej.

Konkurs „Samorząd Przyjazny Ekonomii Społecznej” organizuje Caritas Diecezji Siedleckiej. Gmina Miejska Biała Podlaska została w nim nominowana za wspieranie działalności Centrum Integracji Społecznej. Działa ono od 2014 roku, a od początku tę działalność wspiera finansowo miasto.

– Centrum prowadzi reintegrację zawodową i społeczną dla 30 osób, które samodzielnie nie radzą sobie na otwartym rynku pracy, mają niskie kompetencje, są dotknięci uzależnieniami czy niepełnosprawnością. Dzięki tym działaniom korzystający z pomocy społecznej usamodzielniają się społecznie i zawodowo oraz otrzymują szansę na polepszenie sytuacji życiowej – informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta.

Ponadto CIS jest obecne na wielu miejskich uroczystościach, imprezach, festynach i spotkaniach integracyjnych. Na co dzień działają tam m.in. sekcja opiekunek, florystyczna i gastronomiczna. Miasto od początku działalności wsparło CIS kwotą 216 tys. zł. Przekazywana co roku z budżetu suma umożliwia zatrudnienie instruktorów, pracownika socjalnego, psychologa i doradcę zawodowego. W pierwszej edycji konkursu „Samorząd przyjazny ekonomii społecznej”, a więc w ubiegłym roku, miasto Biała Podlaska otrzymało również wyróżnienie za wspieranie podmiotów ekonomii społecznej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: