Mężczyzna spłonął w pożarze domu

Mężczyzna spłonął w pożarze domu
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA W nocy z 8 na 9 kwietnia wybuchł pożar jednego z budynków na ul. Nowej. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Na pewno wiadomo, że spłonął na miejscu mężczyzna.

Zdarzenie potwierdza Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej. - Trwa ustalanie przyczyn i okoliczności zdarzenia. Spaleniu uległ drewniany dom, w jego wnętrzu strażacy podczas akcji gaśniczej ujawnili ciało prawdopodobnie meżczyzny, ustalamy jego tożsamość - mówi rzecznik policji. 

Dodaje, że budynek był niezamieszkiwany. Jest więc prawdopodobne, że koczował w nim bezdomny.

Miasto dla takich osób posiada noclegownię, gdzie mogą bezpiecznie spędzić noc. Mieści się ona przy ul. Kąpielowej 11 i wraz z ogrzewalnią jest czynna całą dobę. W noclegowni znajduje się 20 miejsc noclegowych, z możliwością utworzenia 3 dodatkowych jeśli zaszłaby taka potrzeba. Osoby bezdomne przebywające w noclegowni mają zapewniony nocleg, środki czystości, dezynfekcji i ochrony osobistej, codziennie dowożone są ciepłe posiłki. Ponadto osoby bezdomne otrzymały artykuły żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa FEAD, mają też możliwość wymiany odzieży.

- Aktualnie ze schronienia w noclegowni korzysta 8 bezdomnych. Każda osoba bezdomna z Białej Podlaskiej, która nie jest w stanie zapewnić sobie schronienia może zostać skierowana przez MOPS do zakwaterowania w noclegowni, jeśli wyraża na to zgodę. Ponadto osoby bezdomne mogą otrzymać wsparcie finansowe lub w formie rzeczowej na zabezpieczenie istniejących potrzeb, np. zakup leków, odzieży czy obuwia. Osoby bezdomne korzystające z noclegowni i ogrzewalni motywowane są do pozostania w placówce przez całą dobę, w celu ograniczenia ruchu tych osób w przestrzeni publicznej. Zobowiązane są do uzasadniania pracownikowi noclegowni konieczności wyjścia poza placówkę, godziny wyjścia i powrotu są ewidencjonowane. W noclegowni wydzielono pomieszczenie dla nowo przyjmowanych osób, stan zdrowia tych osób jest stale monitorowany oraz pracownik placówki przeprowadza krótki wywiad dotyczący ewentualnego kontaktu z osobą mogącą być zakażoną wirusem SARS-Cov-2. Pracownicy placówki, jak i osoby bezdomne w niej przebywające zobowiązane zostały do bezwzględnego przestrzegania wzmożonego reżimu sanitarnego - słyszymy w Urzędzie Miasta. 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: