Mężczyzna leżał w kałuży krwi. Policjanci ratowali rannego 22-latka

Mężczyzna leżał w kałuży krwi. Policjanci ratowali rannego 22-latka

Sierż. szt. Krzysztof Iwan (na zdjęciu) oraz st. post. Mateusz Adamiuk, natychmiast przystąpili do udzielani pomocy 22-latkowi

Szybka reakcja bialskich policjantów pomogła uratować życie 22-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna upadł na drzwi, a fragment rozbitej szyby uszkodził jego tętnicę. Policjanci tamowali krwawienie do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego. 

W czwartek 11 czerwca przed północą dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że w jednym z mieszkań na terenie miasta „mężczyzna leży w kałuży krwi”. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji.

– Pokrzywdzony mężczyzna upadł na drzwi z szybą, która podczas zdarzenia pękła. Jeden z fragmentów szkła wbił się w zgięcie łokciowe 22-latka, uszkadzając tętnicę. Sierż. szt. Krzysztof Iwan oraz st. post. Mateusz Adamiuk, natychmiast przystąpili do działania. Z rany pulsacyjnie wypływała krew, więc policjanci rozpoczęli tamowanie krwawienia. Na miejsce wezwali również pogotowie – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Kiedy pod wskazany adres dotarła zespół ratownictwa medycznego funkcjonariusze nadal działali asystując ratownikom. Po zaopatrzeniu mężczyzna przewieziony został do szpitala.

– Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych mogłoby dojść do tragedii. W tym przypadku o życiu 22-latka decydowały minuty – dodaje rzecznik.

Warto podkreślić, że biorący udział w zdarzeniu sierż. szt. Krzysztof Iwan jest obecnie studentem III roku Ratownictwa Medycznego, a nabyte umiejętności wykorzystuje w codziennej służbie. W ubiegłym roku policjant został wyróżniony i odznaczony za swoje działania podczas uroczystości „Bohater w mundurze”. Policjant znalazł się w gronie 142 funkcjonariuszy uhonorowanych za ratowanie zdrowia i życia ludzi w czasie wolnym od służby.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: