Matka i syn ofiarami pożaru

Matka i syn ofiarami pożaru

Drewniany, szalowany budynek stanął w ogniu. W trakcie akcji ratowniczo-gaśniczej strażacy znaleźli dwa ciała

GMINA PISZCZAC Nadal nie są znane przyczyny pożaru w Ortelu Królewskim Pierwszym, w którym zginęły dwie osoby. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białej Podlaskiej.

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek 22 stycznia. Po godzinie 8 rano dyżurny Komisariatu w Terespolu został powiadomiony o pożarze domu mieszkalnego. Do akcji gaśniczej skierowano łącznie 14 zastępów straży. – Ogień był widoczny na dachu i w oknach dwóch pomieszczeń na parterze, a budynek był silnie zadymiony. Z informacji osób postronnych wynikało, że w budynku mogą znajdować się dwie osoby – informuje Waldemar Wysokiński z Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Panująca wewnątrz budynku wysoka temperatura oraz silne zadymienie uniemożliwiały sprawne poruszanie się ratowników. Po stłumieniu ognia w korytarzu, funkcjonariuszom udało się dotrzeć do kuchni, gdzie znaleziono pierwsze ciało. – Duże zadymienie w dalszym ciągu uniemożliwiało dotarcie do drugiego pomieszczenia objętego pożarem. Po dwudziestu minutach została odnaleziona druga osoba. Oba ciała znajdowały się na parterze budynku – dodaje Wysokiński.

Przybyły na miejsce lekarz pogotowia potwierdził zgon. Ofiary pożaru to syn i matka, 65-letni mężczyzna i 91-letnia kobieta, mieszkańcy posesji. Jak informują mieszkańcy wsi, kobieta opiekowała się chorym synem.

Akcja gaśnicza trwała 11 godzin. Trudności w gaszeniu pożaru potęgowała duża ilość materiału łatwopalnego i wysoka temperatura wewnątrz budynku. Po zakończeniu działań strażaków pracę na miejscu pożaru rozpoczęły służby śledcze. Czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciała zostały zabezpieczone do przeprowadzenia sekcji. – Prokuratura Rejonowa 23 stycznia wszczęła śledztwo w sprawie pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Ortel Królewski I, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby w nim zamieszkujące. Śledztwo jest w fazie początkowej – informuje prokurator rejonowy Edyta Winiarek.

W piątek 25 stycznia przeprowadzono sekcję zwłok osób znalezionych w pożarze. W czynnościach brał udział biegły z zakresu pożarnictwa.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: