Maciej Kot skoczył do Studzianki

Maciej Kot skoczył do Studzianki

GMINA ŁOMAZY Uczestnicy 16. edycji Zlotu Plejad Subaru gościli w Studziance, która w tym roku znalazła się na trasie turystyczno-szosowej kierowców. Setki osób, wśród których znaleźli się m.in polscy skoczkowie narciarscy, miały okazję zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu.

Zlot Plejad to cykliczna impreza dla klientów i miłośników marki Subaru, organizowana już od 16 lat przez Subaru Import Polska. Wydarzenie od początku ma tę samą formułę. Każdego roku Zlot zawsze rozpoczyna się 20 czerwca. Przez następne dwa dni ma miejsce rywalizacja na poszczególnych trasach. Załogi poruszają się według otrzymanych książek drogowych, tzw. road book’ów, do kolejnych wyznaczonych punktów, gdzie czekają na nie próby sportowe, próby sprawnościowe oraz zadania związane z odwiedzanymi na trasie ciekawymi dla danego regionu miejscami.

Jednym z takich miejsc była Łysa Góra w Studziance. Uczestnicy zjechali do miejscowości 21 czerwca. – Odwiedziło nas blisko 200 pojazdów i setki osób, m.in. skoczkowie narciarscy Piotr Żyła i Maciej Kot z rodziną. Teamy rodzinne rywalizowały w rzucie podkową i slalomie Tatara. Ponadto uczestnicy mogli spróbować kuchni tatarskiej, zobaczyć tatarską chatkę, pojeździć na koniu oraz zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszego regionu. W warsztatach wytwarzania kuchni tatarskiej wziął udział Maciej Kot, który samodzielnie ulepił tatarskie przysmaki – opowiada Łukasz Węda, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka.

Impreza była świetną okazją do promocji regionu, gdyż bazą był Zamek Biskupi w Janowie Podlaskim. – Dziękuję serdecznie wszystkim zaangażowanym mieszkańcom Studzianki w przygotowanie naszego punktu oraz poświęcony czas – dodaje Węda.

(sb)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: