Luzowanie obostrzeń od 1 marca. Co się zmieni?

Luzowanie obostrzeń od 1 marca. Co się zmieni?
fot. archiwum

Z KRAJU Od 1 marca planowane są luzowania obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. – Znosimy większość obostrzeń – przekazał szef rządu podczas porannej konferencji zorganizowanej wraz z ministrem zdrowia.

– Znosimy większość obostrzeń i zostawiamy tylko te, które są najbardziej konieczne, ograniczamy obostrzenia, które do dzisiaj obowiązywały, nadal będzie obowiązywało tylko noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach komunikacji publicznej, w sklepach – tam gdzie rzeczywiście ten dystans między ludźmi jest bliski – poinformował 23 lutego premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

Premier odniósł się do jeszcze jednej zmiany. – W urzędach obowiązywała praca zdalna, w firmach, przedsiębiorstwach zalecana była praca zdalna, dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania. Mamy nadzieję, że sytuacja będzie się normalizować – mówił szef rządu.

Niedzielski zauważył natomiast, że cały czas obserwowana jest tendencja spadkowa liczby zakażeń. – Trend spadkowy zakażeń jest bardzo silny. Mniejsza jest też liczba zgonów – mówił na konferencji minister i jednocześnie dodał, że rządzący będą dążyć do traktowania COVID-19 jak grypy sezonowej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: