Litwiniuk w Radzie Polityki Pieniężnej

Litwiniuk w Radzie Polityki Pieniężnej
fot. archiwum

REGION Przemysław Litwiniuk uzyskał rekomendację senackiej Komisji Finansów Publicznych i Budżetu na członków Rady Polityki Pieniężnej, a w ubiegłym roku stanowisko to stało się faktem. Lokalny działacz PSL zrzeknie się legitymacji partyjnej i mandatu radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Po otrzymaniu rekomendacji, senacka Komisja Finansów Publicznych i Budżetu przesłuchała Przemysława Litwiniuka oraz Ludwika Koteckiego, którzy zostali wskazani przez senatorów jako kandydaci na członków RPP. W głosowaniu Komisja Budżetu i Finansów Publicznych poparła obie kandydatury, potem uczynił to również senat.

Przemysław Litwiniuk to pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego prawnik, wykładowca w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz radny Sejmiku Województwa Lubelskiego z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Ustawa o Narodowym Banku Polskim zakazuje członkom Rady Polityki Pieniężnej podejmowania jakichkolwiek zajęć zarobkowych oraz aktywności publicznej, poza działalnością naukową i objętą przedmiotem praw autorskich. Dlatego Przemysław Litwiniuk 25 stycznia zrzeknie się mandatu radnego województwa lubelskiego. Zastąpi go Marek Kopeć z Łukowa.

Więcej w wydaniu papierowym Podlasianina z 17 stycznia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: