Litwiniuk: Pozostajemy solidarni z Ukrainą

Litwiniuk: Pozostajemy solidarni z Ukrainą
fot. UM Biała Podlaska
Z KRAJU REGION Rosja zaatakowała Ukrainę 24 lutego. Odnotowano pierwsze ofiary oraz zaobserwowano masowe opuszczanie kraju przez Ukraińców. Strach opanował także wielu Polaków, a obaw nie kryją również mieszkańców naszego regionu.
Dzisiejsze uderzenie Rosji na Ukrainę skomentował prezydent Michał Litwniuk:
„Tragedia wojny dotknęła naszych najbliższych sąsiadów. Pozostajemy solidarni z Ukrainą, którą spotyka niesprawiedliwość i krzywda.
Wobec naturalnego odruchu niepewności chcę Państwa zapewnić – Biała Podlaska i jej mieszkańcy są bezpieczni. Bialskie szkoły, urzędy, instytucje i zakłady pracy działają normalnie i bez zakłóceń.
Nasze miejskie instytucje dbające o bezpieczeństwo i zdrowie pozostają w stanie gotowości, by w każdym momencie organizować potrzebną pomoc. Potwierdziliśmy to w czasie spotkania sztabu kryzysowego w Urzędzie Miasta.
Odbyliśmy też spotkanie online z wojewodą, przedstawione zostały wytyczne do bieżących działań ukierunkowanych na pomoc spodziewanym uchodźcom. W tym momencie Biała Podlaska nie otrzymała zaleceń organizacji miejsc zakwaterowania.
Ambasador Ukrainy w wielu dzisiejszych rozmowach z mediami zwrócił uwagę na szerzone fake newsy, będące jednym z elementów działań mających na celu wzbudzanie chaosu. Nasza solidarność niech polega też na tym, by ich nie rozpowszechniać, nie poddawać się terrorowi dezinformacji.
To, co dobrego może zrobić dziś każdy z nas, to okazywać ludzką serdeczność i wsparcie żyjącym wśród nas Ukraińcom, mieszkańcom naszego miasta, osobom uczącym się, studiującym i pracującym wśród nas”.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: