Krótsza izolacja, powrót do szkół

Krótsza izolacja, powrót do szkół
fot. Ministerstwo Zdrowia
ZDROWIE – Obserwując dotychczasowy przebieg epidemii Covid-19, widzimy, że apogeum 5. fali jest za nami. To przesilenie potwierdza codzienny poziom zakażeń, liczba zleceń przez lekarzy POZ na testy w kierunku koronawirusa. Ta tendencja spadkowa jest stała. W lutym powinniśmy obserwować znaczne spadki zakażeń. W marcu będziemy mogli podejmować decyzje dot. znoszenia części zasad bezpieczeństwa, żeby w czas wiosenny można było wejść w normalnym trybie funkcjonowania. Przywrócimy ok. 5 tys. łóżek szpitalnych do systemu po to, by zwiększyć możliwości leczenia pacjentów w innych schorzeniach. To ważny krok w kierunku przywracania normalności – zapowiedział podczas konferencji 9 lutego minister Adam Niedzielski.
Wśród zmian, które zostały zapowiedziane najwięcej dotyczy czasu izolacji i kwarantanny. Izolacja od 15 lutego trwać będzie 7 dni, a kwarantanna dla domowników trwać będzie tyle ile izolacja członka rodziny z pozytywnym wynikiem (a nie tak jak ocenie 7 dni dłużej niż izolacja). Likwidacja kwarantanny z kontaktu zostaje zlikwidowana, a dla przyjeżdżających (wyłącznie dla osób bez UCC) zostaje skrócona do 7 dni.
Ponadto nauka stacjonarna zostaje przywrócona 21 stycznia. W przypadku woj. lubelskiego uczniowie wrócą do szkół po feriach, które trwać będą od 14 do 27 lutego.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: