Kreatywni przemytnicy

Kreatywni przemytnicy

W maju funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego udaremnili na granicy w województwie lubelskim przemyt papierosów o wartości około 2 mln zł.

GRANICA Izba Administracji Skarbowej w Lublinie informuje o ciekawych ujawnieniach funkcjonariuszy podczas kontroli granicznej na przejściu w Terespolu. Okazuje się, że przemytnicy prześcigają się w pomysłach na ukrycie kontrabandy, wśród której w maju bezapelacyjnie królowały papierosy.

W minionym miesiącu funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego udaremnili na granicy w województwie lubelskim przemyt blisko 140 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej około 2 mln zł. Przemycane były one zarówno w samochodach osobowych, jak i w pociągach.

Rekord padł 31 maja, kiedy to terespolscy funkcjonariusze, kontrolując samochód osobowy lancia, ujawnili w przerobionej podłodze i w przednim zderzaku pojazdu aż 3991 paczek papierosów. Kierujący pojazdem 33-letni mieszkaniec Brześcia stracił zarówno towar, jak i przerobiony samochód. Kreatywnością wykazała się też 46-letnia kobieta podróżująca pociągiem relacji Brześć – Warszawa. Kontrabandę ukryła bowiem m.in. w nosidełku dziecięcym i w podwójnym dnie torby. W ten sposób chciała przemycić 500 paczek papierosów z białoruską akcyzą.

 Blisko 3 kg jantaru próbował z kolei wwieźć do Polski przez przejście graniczne w Terespolu obywatel Białorusi. Mężczyzna ukrył towar w komorze silnika, przewodach wentylacyjnych, podłodze i zbiorniku spryskiwacza osobowego audi, którym podróżował.

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej KAS, Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa i Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin przeciwko nielegalnym środkom ochrony roślin. Jak informuje rzecznik, w ramach prowadzonej akcji na wszystkich przejściach granicznych wyeksponowane zostały plakaty i ulotki informacyjne. Funkcjonariusze zwracają też szczególną uwagę na wwożone specyfiki, w szczególności na ich oryginalność.

Sylwia Bujak

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy