Kradł markowe perfumy, został zatrzymany

Kradł markowe perfumy, został zatrzymany

Bialscy policjanci zatrzymali 39-latka podejrzanego o dokonanie szeregu kradzieży sklepowych. Łupem amatora cudzego mienia padły markowe perfumy wartości ponad 5 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdyż poszukiwany był w związku z nieopłaconymi grzywnami.

W połowie grudnia ubiegłego roku bialscy policjanci powiadomieni zostali o kradzieżach sklepowych, do których doszło w drogeriach na terenie Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego między wrześniem a listopadem ubiegłego roku. Łupem sprawcy w każdym przypadku padały perfumy znanych marek. Wartość strat wyniosła niemal 4 tys. zł.

-Policjanci zajmujący się walką z przestępczością przeciwko mieniu, realizując posiadane informacje ustalili personalia mężczyzny podejrzanego o dokonanie tych czynów. Okazało się, że jest to 39-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Dodatkowo mężczyzna poszukiwany był trzema nakazami doprowadzenia do zakładu karnego w związku z nieopłaconymi grzywnami -poinformowała 20 stycznia Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, nie są to jedyne czyny na jego koncie. 39-latek podejrzany jest również o dokonanie kradzieży, do której doszło w ubiegłym tygodniu w jednej z bialskich drogerii. W tym wypadku straty wyniosły ponad 1100 zł.

19 stycznia mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. W rozmowie z zatrzymującymi funkcjonariuszami przyznał, że powodem jego zachowania była trudna sytuacja materialna. 39-latek trafił już do zakładu karnego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kradzież zagrożona jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: