Kradł alkohol ze sklepów

Kradł alkohol ze sklepów

REGION Bialscy policjanci, ustalili sprawcę kradzieży alkoholu w kilku sklepach na terenie Międzyrzeca Podlaskiego. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 24-letni mieszkaniec Lublina.

Pod koniec czerwca w dwóch międzyrzeckich marketach doszło do kradzieży. Łupem złodzieja padły markowe alkohole. Podejrzanym o dokonanie tych czynów jest 24-letni mieszkaniec Lublina.  Mężczyzna poszukiwany przez bialską komendę, zatrzymany został na terenie Lublina.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie jest to jedyny czyn na koncie mężczyzny. 24-latek odpowiadał będzie również za kradzież alkoholu z sklepu na terenie Siedlec. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę ponad 1,2 tys. zł.

W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami 24-latek przyznał, że dokonywał kradzieży, gdyż nie pracował i potrzebował pieniędzy. – Skradziony alkohol od razu sprzedawał. Twierdził, że nie mógł iść do pracy z uwagi na uraz ręki i zalecenia lekarza, który kazał mu odpoczywać. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy – informuje Barbara salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-latek mógł działać na terenie kilku województw.

W środę (22 lipca) mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę za podobne przestępstwa. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym popełnione przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy