Kontrowersyjny lekarz będzie doradzał bialskim pacjentkom

Kontrowersyjny lekarz będzie doradzał bialskim pacjentkom

BIAŁA PODLASKA Bialskie fora internetowe zelektryzowała informacja o zatrudnieniu w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym prof. Bogdana Chazana.

Lekarz znany jest ze stosowania tzw. klauzuli sumienia, a więc odmowy wykonania aborcji. W czasach PRL nie widział jednak w tym nic złego i, jak przyznaje, przeprowadził około pół tysiąca zabiegów aborcji. Dziś mówi, że żałuje tego i jest zdeklarowanym przeciwnikiem przerywania ciąży.

Teraz prof. Bogdan Chazan rozpoczął współpracę z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, w oparciu o umowę zlecenie od 16 sierpnia na czas określony, do 31 grudnia br. – Jest to czas, podczas którego do zadań pana profesora będzie należało wykonywanie świadczeń zdrowotnych oraz działań organizacyjnych polegających m.in. na przeprowadzaniu konsultacji pacjentek Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w zakresie położnictwa i ginekologii oraz realizowaniu działań na rzecz ciągłego podnoszenia jakości udzielanych świadczeń zdrowotnych w szpitalu. Działania te będą realizowane poprzez przeprowadzanie m.in. analiz, audytów postępowania medycznego i audytów dokumentacji medycznej, prowadzenie wykładów w szkole rodzenia, udzielanie porad w obszarze Kobieta-Matka-Dziecko pacjentkom planującym macierzyństwo – informuje Magdalena Us, rzecznik placówki.

Więcej w wydaniu papierowym Podlasianina.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: