Kolejny sprzęt do ratowania maluszków

Kolejny sprzęt do ratowania maluszków

BIAŁA PODLASKA Nowe urządzenia do ratowania życia noworodków trafiły w ostatnim czasie na oddział neonatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. A są i inne miejsca, które wzbogaciły się w nowy sprzęt od WOŚP.

Najwięcej zyskał oddział neonatologiczny WSzS, który zresztą nosi imię Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Do naszych najmłodszych pacjentów trafiły: inkubator transportowy wyposażony w respirator noworodkowy, ssak, pompy infuzyjne, kardiomonitor, pulsoksymetr – sprzęt z własnym zasilaniem oraz zostały przekazane trzy lampy ledowe – wylicza Magdalena Us, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Wartość całego zestawu to około 300 tys. zł. Oddział dostał też respirator noworodkowy oraz dwa aparaty wspomagające oddychanie, warte łącznie 206,5 tys. zł.

Orkiestra wsparła także Ośrodek Opieki Medycznej Domowy Szpital. Tam trafiły materace przeciwodleżynowe o łącznej wartości 147,1 tys. zł.

Riad Haidar, który współpracuje z WOŚP i w ostatnich latach był szefem bialskiego sztabu orkiestry, zapowiada, że nie są to ostatnie dary od fundacji Jurka Owsiaka. – Na tym się nie kończy spływ sprzętu do nas. Niewątpliwie to, co otrzymaliśmy, z punktu widzenia opieki nad noworodkiem w ciężkim stanie jest bardzo istotne, bo życie zaczyna się na porodówce. Sposób zaopatrzenia dzieci i przygotowania do transportu jest bardzo istotny, bardzo ważne jest również, w czym będą transportowane z sali porodowej na Oddział Intensywnej Terapii Noworodka – przypomina Haidar.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasiaka nr 34 oraz na eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: