Kierowca, który wjechał w kiosk był pod wpływem narkotyków

Kierowca, który wjechał w kiosk był pod wpływem narkotyków

Za kierowanie samochodem pod wpływem narkotyków oraz posiadanie środków odurzających odpowie 40-latek z Białej Podlaskiej. Mężczyzna swoją jazdę zakończył uderzając w kiosk.

Do zdarzenia doszło w czwartek około godziny 10.00 na Placu Wolności. Kierujący saabem mężczyzna uderzył w kiosk z prasą. Z informacji przekazanej przez świadków wynikało, że przed zdarzeniem kierowca jechał pod prąd, a po nim zachowywał się agresywnie.

– Okazało się, że to 40-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Jego zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Przeprowadzili więc test na zawartość narkotyków. Potwierdził on obecność w organizmie 40-latka amfetaminy i marihuany. Od mężczyzny dodatkowo pobrana została krew do badań – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodatkowo mundurowi ujawnili przy mężczyźnie zawiniątko z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że jest amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, stracił również dowód rejestracyjny i prawo jazdy.

– 40-latek usłyszał już zarzuty. Odpowiadał będzie zarówno za posiadanie środków odurzających jak też kierowanie pojazdem pod ich wpływem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia – dodaje rzecznik.

Monika Pawluk

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy