Już w sobotę XX Bieg Sapiehów

Już w sobotę XX Bieg Sapiehów

Tylko kilka dni dzieli nas od jubileuszowego XX Biegu Sapiehów. Uczestnicy tradycyjnie będą mieli do pokonania atestowaną przez Polski Związek Lekkiej Atletyki 15-kilometrową pętlę z Kodnia przez Kopytów do Kodnia. Czy będzie to znów tzw. „piekielna piętnastka”, przekonamy się w sobotę 3 sierpnia.

Start biegu głównego przewidziano o godz. 13 przed bazyliką św. Anny w Kodniu. Dziesięć minut później rozpocznie się Bieg Przedszkolaka (400 m wokół rynku), następnie adresowany do uczniów szkół podstawowych i byłych gimnazjalistów Mały Bieg Sapiehów (od 800 do 1200 m). na trasę ruszą także uczestnicy wyścigu nordic walking na 5 km (wokół kodeńskiej Kalwarii i nad Bugiem).

Bieg i marsz poprzedzi wykład o historii sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej (o godz. 10), a trzydzieści minut później rozpocznie się msza w intencji zawodników, sponsorów i organizatorów. W biegu głównym mogą wziąć udział osoby, które mają ukończone 16 lat i posiadają pełną zdolność do uczestniczenia w biegach długodystansowych. Muszą się jednak wcześniej zgłosić za pośrednictwem strony www.biegsapiehow.pl. Niestety, w tym tygodniu opłata startowa wynosi już nie 30 (tak było do 28 lipca) a 40 zł, płatna przy odbiorze numeru w biurze zawodów w dniu imprezy (ZPO przy ul. 1 Maja 27 od godz. 9) lub na konto: Bank Spółdzielczy w Łomazach O/Kodeń 67 8037 0008 0390 0794 2000 0010, z dopiskiem Bieg Sapiehów.

Wszyscy uczestnicy otrzymają wodę mineralną a po zakończeniu zawodów obiad w stołówce ZPO w Kodniu. Ci, co ukończą bieg lub marsz, staną się też właścicielami pamiątkowych medali, a biegacze z miejsc od pierwszego do szóstego w klasyfikacji kobiet i mężczyzn oraz od pierwszego do trzeciego w NW dodatkowo pucharów. Oddzielnie klasyfikowani będą niepełnosprawni. Do zobaczenia w Kodniu.

Roman Laszuk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy