Joanna Jax będzie gościć w Białej Podlaskiej. Tę pisarkę uwielbiają bialscy czytelnicy

Joanna Jax będzie gościć w Białej Podlaskiej. Tę pisarkę uwielbiają bialscy czytelnicy
fot. MBP w Białej Podlaskiej

Na spotkanie z pisarką Joanną Jax zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej. Odbędzie się ono w czwartek 7 marca o godzinie 18 w dziale wiedzy o regionie. Powieści Jax, często osadzone w rzeczywistości historycznej, są chętnie wypożyczane przez bialskich czytelników.

Joanna Jax (a właściwie Joanna Jakubczak, Jax to jej pseudonim) zadebiutowała w 2014 roku „Dziedzictwem von Becków”, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: „Długa droga do domu” (2015) i „Piętno von Becków” (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy „Zemsta i przebaczenie” (2016-2018), a także książkę „Syn zakonnicy” (2018).

W latach 2018-2020 ukazały się cykle „Zanim nadejdzie jutro” i „Prawda zapisana w popiołach” oraz powieść „Białe róże z Petersburga”. W kolejnych latach powstały takie popularne cykle jak: „Córka fałszerza”, „Duchy minionych lat”, „Saga rodu Niemojskich”, „W pogoni za nazistą”, „Saga wołyńska” i „Na obcej ziemi”, a także pojedyncze powieści, jak „Wojenna miłość”, „Epilog” czy „Trzy kobiety”.

W tym roku, w najbliższych tygodniach, ukażą się jej najnowsze pozycje: kryminał „Czas zapomnienia. O północy w Berlinie” i powieść obyczajowa „Najlepsza przyjaciółka”.

Joanna Jax głosami czytelników wybrana została jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”. Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść „Pamiętnik ze starej szafy” (2017, 2019).

Oprócz pisania powieści, maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka wspierającej Polaków w Kazachstanie.

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy