Jechał szybko i bez prawa jazdy

Jechał szybko i bez prawa jazdy

BIAŁA PODLASKA Za kierowanie bez uprawnień oraz przekroczenie dozwolonej prędkości odpowie 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Kierowca skody stracił uprawnienia w ubiegłym miesiącu za jazdę pod wpływem alkoholu. Tym razem wpadł, gdy przekroczył dozwoloną prędkość o 30/h.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek na ulicy Łomaskiej w Białej Podlaskiej. Około godziny 19.30 policjanci bialskiej drogówki zauważyli auto, którego kierowca znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie wykazało, że jechał o 30 km/h więcej niż to dozwolone.

– Po zatrzymaniu auta okazało się, że za kierownicą siedzi 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Policjanci szybko ustalili, że popełnione wykroczenie nie jest jedynym przewinieniem na jego koncie. 27-latek podróżował też nie posiadając uprawnień do kierowania. Zostały mu one zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Do tego zdarzenia doszło na początku grudnia ubiegłego roku – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Teraz za swe czyny mężczyzna odpowie przed sądem. Przypominamy, że od 1 stycznia tego roku weszły w życie zmiany w przepisach dotyczące kierowców. Za kierowanie bez uprawnień pojazdem mechanicznym sąd orzeka grzywnę w kwocie minimum 1500 złotych, jak też obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: