Jechał na podwójnym gazie, wiózł pasażerów

Jechał na podwójnym gazie, wiózł pasażerów

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz wbrew zakazowi odpowie 29-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Za swe czyny odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w miejscowości Sławacinek Nowy. – Około godziny 16.00 funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą podczas pełnionej służby zwrócili uwagę na kierowcę osobowego audi. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że za kierownicą osobówki siedzi 29-letni bialczanin. Funkcjonariusze od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Podczas wspólnych działań z policjantami bialskiej drogówki sprawdzony został stan trzeźwości 29-latka. Badanie wykazało 0,7 promila alkoholu w jego organizmie. W takim stanie mężczyzna przewoził dwóch pasażerów – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W trakcie prowadzonych czynności mundurowi ustalili dodatkowo, że na koncie 29-latka figuruje aktywny zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna odpowie przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy