Jazda kradzionym samochodem zakończona w polu rzepaku

Jazda kradzionym samochodem zakończona w polu rzepaku

GMINA LEŚNA PODLASKA 38-letni mieszkaniec gminy Konstantynów pijany i z zakazem kierowania pojazdami ukradł samochód. Jazda zakończyła się w polu rzepaku.

Policję zaalarmował właściciel uprawy. Zauważył, że mężczyzna ledwo wysiadł z samochodu i może być pijany. Aby uniemożliwić dalszą jazdę, odebrał mu kluczyki. – Mundurowi ustalili, że golfem podróżował 38-letni mieszkaniec gminy Konstantynów. Urządzenie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie, jednak policjanci wykonujący czynności szybko ustalili, że nie jest to jedyny czyn, o który podejrzewany jest 38-latek. Na koncie mężczyzny widnieje bowiem aktywny zakaz kierowania pojazdami. Choć samochód nie figurował jako utracony, policjanci w trakcie prowadzonych czynności otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży tego auta – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Tego dnia 38-latek naprawiał sprzęt rolniczy na posesji. W pewnym momencie mężczyzna zniknął, a razem z nim zaparkowany na podwórku volkswagen. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: