Jakich rozrywek najchętniej dostarczamy sobie jesienią? Wyniki badania

Jakich rozrywek najchętniej dostarczamy sobie jesienią? Wyniki badania
fot. archiwum

Aż 80 proc. zapytanych Polaków przyznaje się, że odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas z partnrem, znajomymi lub aktywnościami sportowymi. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń jesień nie wpływa korzystnie na nasz nastrój ze względu na brak słońca i bardziej ponurą porę roku (40%). Aby poprawić sobie samopoczucie Polacy zaczynają spędzać czas ze znajomymi (35%).

Jako wybierane formy spędzania czasu respondenci wskazali spędzanie czasu na świeżym powietrzu (19%), weekendowe wypady (15%) oraz dostarczanie sobie niestandardowych aktywności (11%). Jeśli już wybieramy aktywne formy spędzania czasu to jest to jazda na rowerze (26%), siłownia (20%) czy bieganie (17%) lub aerobik (11%).

Najczęściej swój czas wolny spędzamy z partnerem (43%) lub przyjaciółmi (22%) ponieważ sprawia to, że jesteśmy szczęśliwi (43%). Najchętniej spędzamy czas z partnerem w domu, jak zaznaczyło 30% ankietowanych, lub korzystamy z miejskich rozrywek (21%), wychodzimy do restauracji (19%), SPA (7%) oraz uprawiamy sporty (9%). Ważny jest dla nas przede wszystkim relaks (39%). Lubimy małe przyjemności od czasu do czasu (25%) oraz doświadczanie nowych doznań (21%).

Pomysłów na ciekawe formy spędzania czasu i poprawę humoru szukamy głównie wśród przyjaciół (36%) i w social mediach (34%), a także w serwisach realizujących usługi rozrywkowe (21%).

Jak pokazały wyniki badania potrzeby Polaków w obszarze rozrywki i relaksu jesienią są bardzo różne. Łączy je natomiast chęć miłego spędzania czasu wolnego. Przeżywanie emocji w trakcie wspólnych aktywności, na przykład podczas wypadu z przyjaciółmi do Escape Roomu czy salonu wirtualnej rzeczywistości, wizyta z rodziną w parku trampolin czy wyjście na strzelnicę, wyzwala endorfiny. Takie chwile, szczególnie jesienią, sprawiają, że czujemy się szczęśliwsi. – mówi Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.

Czas wolny pełni obecnie kluczową funkcję wypoczynkową (49%) i towarzyską (27%). Mniej osób w tym czasie poświęca się edukacji (7%) i dbaniu o zdrowie (6%). Jeśli już wybieramy aktywne formy spędzania czasu to jest to jazda na rowerze (26%), siłownia (20%) czy bieganie (17%) lub aerobik (11%).

Szukając pomysłów na ciekawe spędzanie czasu bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę wybranej rozrywki – 43% wskazań, jej dostępność – 27% odpowiedzi oraz zarówno możliwość rozwijania zainteresowań, jak również realizację jej z osobą towarzyszącą – 15% deklaracji.

Spośród respondentów badania 29% może przeznaczyć na atrakcje tylko do 100 zł miesięcznie, 43% od 100 do 300 zł miesięcznie, a 18% od 300 do 500 zł miesięcznie. Tylko 10% respondentów badania stać na wydatki na rozrywki powyżej 500 zł miesięcznie.

* Badanie „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” serwisu Prezentmarzeń zrealizowane zostało w formie ankiety online na próbie 1324 respondentów w październiku 2021.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy