Gitary poszły w ruch

Gitary poszły w ruch

BIAŁA PODLASKA Za nami XIX Podlaskie Seminarium Gitarowe, zorganizowane w murach Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Chopina. Była to doskonała okazja do podszkolenia warsztatu pod okiem najlepszych fachowców.

Seminarium zorganizowano 29 i 30 listopada w siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych. Jak się okazuje w Białej Podlaskiej chętnych do gry na gitarze nie brakuje. – Jest kierunkiem obleganym w naszej szkole, dlatego uczniów mamy bardzo wielu. Na seminarium mógł przyjść każdy, nie tylko nasi uczniowie, ale także młodzież z Lubelszczyzny i całej Polski. Wymagana była podstawa gry na tym instrumencie – wyjaśnia Waldemar Robak, dyrektor szkoły.

Zainteresowanie udziałem było spore, przybyło tu bowiem 60 uczniów. Znaczna część z nich zaprezentowała swoje umiejętności podczas koncertu 29 listopada. Pojawili się na nim dumni rodzice oraz mieszkańcy miasta, którzy dobrze wiedzą, że zdolnych muzyków w tej placówce nie brakuje.

Zbigniew Szewczuk od ponad 30 lat uczy w Zespole Szkół Muzycznych gry na gitarze. Zauważa jednak, że XIX Podlaskie Seminarium Gitarowe daje nowe możliwości. – Przyjeżdżają na to seminarium dzieci, które pragną pogłębić swoje umiejętności grania na gitarze, bo zapraszamy na tę imprezę najlepszych fachowców. W tym roku jest to m.in. Tomasz Zawierucha z Niemiec, Iwona Bodziak, która jest honorowym profesorem oświaty i specjalizuje się w nauce dzieci metodą beznutową. Dla nas jest to przede wszystkim wielkie święto i możliwość czerpania od najlepszych – mówi Szewczuk.

Wydarzenie zorganizowano przy wsparciu prezydenta miasta, marszałka województwa, rodziców oraz lokalnych firm z różnych branż. Za rok odbędzie się jubileuszowa edycja.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: