Folkowe inspiracje młodych tancerek

Folkowe inspiracje młodych tancerek

BIAŁA PODLASKA Promocja folkloru, zdrowego stylu życia oraz lokalnych tańców – to cele, jakie stawia sobie grupa młodych tancerek pod nazwą Folk Fit.

Grupa pokazowa Folk Fit powstała, by pokazywać piękno lokalnego folkloru. – Nasz program dzieli się na trzy bloki. Pierwszy to dieta, a więc regionalne jedzenie. Drugi segment to rekreacja, i tu chodzi o prezentacje tańców, są też zabawy dla dzieci. Trzecia sprawa to aktywność, chcemy zachęcać do ruchu w połączeniu z folkiem – wylicza Nina Fedoruk, jedna z założycielek Folk Fit.

A jak to się zaczęło? Nina podczas zajęć tanecznych prowadzonych w Łosicach rozmawiała z Agnieszką Dudziuk z tamtejszej szkoły tańca. – Zauważyła, że prowadzone są liczne zajęcia taneczne z różnych krajów i stylów. Zapytała, czemu tak naprawdę nie uczymy i nie tańczymy tańców związanych z folkiem. Znalazłam ukraińską piosenkę, spróbowałam zatańczyć ją na zajęciach fitness. Spodobało się to uczestnikom zajęć i zaczęliśmy drążyć, jak iść w tym kierunku. Pojawił się blog, strona internetowa, jest Instagram oraz Facebook, a więc promocja jest już mocno zaawansowana.

Oprócz tańców regionalnych, folkowych, dziewczyny mają w repertuarze także tańce cygańskie. Próbę ich możliwości można było obejrzeć podczas niedawnego finału Miss i Mistera PSW, ale dziewczyny chcą wychodzić na zewnątrz, prezentować się podczas wydarzeń plenarnych. – Pracujemy teraz nad grupą pokazową, będziemy promować folk i zdrowe odżywianie. Przygotowujemy obecnie folk fit show, będzie można nas zobaczyć na plenerach. Mamy nadzieję, że ludzie będą się dobrze przy tym bawić – zapowiada Nina.

Oprócz niej w działalność grupy zaangażowane są także wspomniana Agnieszka Dudziuk oraz m.in. Klaudia Dudziuk, Agata Arseniuk i Emilia Sawczuk. Dziewczyny ćwiczą dwa razy w tygodniu, by zaproponować coś nowego i trafić do mieszkańców regionu z ciekawą ofertą.

Więcej o działalności Folk Fit pod adresem www.folkfitprogram.pl.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: