Finał WOŚP pod koniec stycznia

Finał WOŚP pod koniec stycznia

REGION W ubiegłym tygodniu Jurek Owsiak poinformował o zmianie daty finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na decyzję ma wpływ ogłoszona przez rząd narodowa kwarantanna. Finał do tej pory planowany był na 10 stycznia 2021 roku.

„Chciałbym wszystkim zakomunikować, że zmieniliśmy datę naszego Finału – będziemy grali 31 stycznia! Pamiętam, jak kiedyś, kilkanaście lat temu, kiedy Polskę nawiedziły powodzie, zmieniliśmy termin naszego Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Festiwal się odbył. Mało tego, ten nowy termin okazał się bardzo, bardzo dobry dla festiwalu” – informował w mediach społecznościowych Jurek Owsiak.

Podobnie jak w wielu polskich miastach i miasteczkach, także w naszym regionie od lat działają sztaby WOŚP. Tak będzie i w tym roku. „Jesteśmy tak skonstruowani, że bierzemy wszystkie takie przeciwności na klatę i natychmiast szukamy dobrych rozwiązań. Bardzo cieszymy się, że 120 000 wolontariuszy gotowych grać, gotowych być razem z nami, będzie robiło wszystko, aby to nasze hasło – WYGRAMY – było nie tylko nadzieją, że wygramy z koronawirusem, ale żeby to było hasło, które mówi o tym, że dajemy sobie radę, że jesteśmy razem, że grając z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tworzymy społeczeństwo obywatelskie” – podkreśla Owsiak.

W Białej Podlaskiej sztab, już po raz drugi, będzie się mieścił w budynku Urzędu Miasta. Jak zapowiadają jego członkowie, z Riadem Haidarem na czele, część działań przeniesiono do internetu. Nowościami w tym roku będą aukcje Allegro wystawiane przez bialczan czy Wirtualna Puszka, do której będzie można wpłacać pieniądze. Bardzo możliwe, że część aukcji w dniu Finału odbędzie się w sieci, ale o tym zdecyduje sytuacja epidemiczna w kraju. Kolejną nowością jest Sztabowa Puszka, którą znajdziemy w niektórych sklepach czy punktach usługowych na terenie Białej Podlaskiej, a do których już od 15 grudnia będzie można wrzucać pieniądze i dzięki temu pomagać chorym dzieciom.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: