Ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku

Ewakuowali mieszkańców z zadymionego budynku

Policjanci z komisariatu w Terespolu pomogli wydostać się mieszkańcom z zadymionego budynku. Mundurowi ewakuowali dwóch nietrzeźwych mężczyzn, z którymi nie było kontaktu. Powodem zadymienia pomieszczeń było prawdopodobnie niedrożność i rozszczelnienie przewodu kominowego. Mieszkańcy domu otrzymali kompleksową pomoc.

Do zdarzenia doszło w środę 9 stycznia przed południem. Policjanci komisariatu w Terespolu zostali wezwani na pilną interwencję na terenie miasta. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, zauważyli wydobywające się z okien kłęby dymu. W środku znajdowało się kilka osób. Gdy weszli do mieszkania, widoczność w nim była niewielka, a powiększające się zadymienie spowodowało, że niezbędna była ewakuacja.

Dwie będące na miejscu kobiety same opuściły budynek. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli leżących mężczyzn, z którymi prawie nie było kontaktu. Obydwaj znajdowali się dodatkowo pod wpływem alkoholu. Policjanci wynieśli ich na zewnątrz. Nie zapomnieli też o zwierzętach, które wynieśli z zadymionego mieszkania.

Zastępy straży pożarnej, które dotarły na miejsce zgasiły piec oraz oddymiły budynek. Strażacy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była niedrożność oraz rozszczelnienie przewodu kominowego. Z uwagi na to, że będące w domu urządzenia grzewcze nie nadawały się do użytku, służby oraz instytucje, które policjanci powiadomili o zdarzeniu, kompleksowo zajęły się sprawą. Zapewnione zostały zastępcze urządzenia grzewcze oraz usługa specjalistów.

Tej nocy policjanci z Terespola pełniący służbę patrolową ponownie odwiedzili mieszkańców budynku, upewniając się, że nie grozi im żadne niebezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: