Dzień Rodziny i Olimpiada Przedszkolaka w Szkole Podstawowej w Zalesiu

Dzień Rodziny i Olimpiada Przedszkolaka w Szkole Podstawowej w Zalesiu

19 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych w Zalesiu wraz z rodzicami mieli okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych wydarzeniach – Dniu Rodziny oraz Olimpiadzie Przedszkolaka. Impreza została uroczyście otwarta przez Teresę Kusiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Polski Niepodległej w Zalesiu, która powitała wszystkich z radością.

Dyrektor rozpoczęła swoje przemówienie od serdecznych życzeń skierowanych do wszystkich rodzin przybyłych na to wydarzenie. Podkreśliła, jak wielką wartość ma rodzina w życiu każdego człowieka, przypominając, że to właśnie rodzina daje nam siłę, miłość i wsparcie na każdym etapie życia. Życzyła wszystkim rodzinom, aby każdy dzień przynosił radość ze wspólnie spędzonych chwil oraz aby ich domy były pełne ciepła i wzajemnej troski.

Następnie dyrektor zwróciła uwagę na znaczenie aktywności fizycznej. Zaznaczyła, że Olimpiada Przedszkolaka to doskonała okazja, by przypomnieć o ważnej roli ruchu w rozwoju najmłodszych. Życzyła przedszkolakom wspaniałej zabawy, mnóstwa śmiechu i zdrowej rywalizacji, podkreślając, że najważniejsze jest uczestnictwo i radość z zabawy.

Z tej okazji dzieci z oddziałów przedszkolnych przygotowały i zaprezentowały piękne wiersze, tańce oraz piosenki. W ten sposób każde z nich mogło w wyjątkowy sposób podziękować swoim rodzicom za bezgraniczną i bezinteresowną miłość, którą okazują im każdego dnia. Na zakończenie uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej, przedszkolaki odśpiewały rodzicom „Sto lat!”.

Następnie dzieci wraz z wychowawcami i rodzicami udały się na stadion, gdzie odbyła się Olimpiada Przedszkolaka. Po rozgrzewce, rodzice zostali zaproszeni do wspólnego biegu ze swoimi pociechami. Następną konkurencją było przeciąganie liny między drużyną rodziców a drużyną dzieci. Innymi rywalizacjami, które odbyły się tego dnia, były m.in. bieg z jajkiem na łyżce, rzut woreczkiem do celu, toczenie piłki, skok przez drabinkę koordynacyjną. Śmiechom i radości nie było końca. Na zakończenie Olimpiady każde dziecko otrzymało zasłużony złoty medal.

Po pełnych wysiłku konkurencjach, dzieci, nauczyciele i rodzice przeszli do sal na poczęstunek oraz wręczenie samodzielnie wykonanych przez uzdolnione przedszkolaki upominków.

opracowanie: Ernest Kuszneruk, Weronika Pawluczuk, Agata Dawidek

zdjęcia Agata Dawidek

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy