Dźgnął nożem swojego kolegę. Odpowie za zabójstwo

Dźgnął nożem swojego kolegę. Odpowie za zabójstwo

Policjanci z Białej Podlaskiej zatrzymali 65-latka, który odpowie za zabójstwo. W miniony poniedziałek w mieszkaniu śmiertelnie ugodził nożem 48-latka. W chwili zatrzymania był pijany.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mężczyzna został ugodzony nożem. – Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Ustalili również, że pokrzywdzony to 48-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz zabezpieczyli ślady. Do wyjaśnienia zatrzymany został zamieszkujący pod wskazanym adresem 65-latek. W chwili zatrzymania mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Urządzenie wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie.

65-latek doprowadzony został do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie przez bialską prokuraturę z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej przychylił się do tego wniosku i aresztował mężczyznę na trzy miesiące. O dalszym jego losie zadecyduje sąd. Zabójstwo zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: