Dyrektor ZDZ wraca do pracy

Dyrektor ZDZ wraca do pracy

Henryk Zacharuk 13 grudnia poinformował, że wraca do pracy

BIAŁA PODLASKA Zwolniony pod koniec listopada dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego wraca do pracy. 13 grudnia przesłał mediom oświadczenie, w którym wyjaśnił, że na jego decyzję o powrocie wpływ miała troska o dobro młodzieży.

Dyrektor Henryk Zacharuk został dyscyplinarnie zwolniony po tym, jak nowa prezes ZDZ w Lublinie skierowała przeciwko niemu całą listę zarzutów. To m.in. przyznanie podwyżki nauczycielom, które... i tak im się od dawna należały. Kadra i młodzież bialskiego ZDZ nie chciała się zgodzić na odejście swojego dyrektora, więc zaraz rozpoczęły się w szkole strajki.

Pełniący tę funkcję od 28 lat dyrektor dostał zakaz wejścia do szkoły, a drzwi sekretariatu zostały zaplombowane. To jeszcze bardziej zmotywowało kadrę i młodzież do walki o powrót dyrektora do szkoły. I udało się. Po ponad dwóch tygodniach protestu, spotkań z prezes ZDZ w Lublinie, wyjazdów do Lublina, próbach negocjacji przez lokalnych samorządowców i parlamentarzystów, dyrektor Henryk Zacharuk wróci do pracy.

13 grudnia wysłał do mediów oświadczenie, w którym czytamy, że obserwował zamieszanie wokół całej tej sprawy i w tym wszystkim obawiał się najbardziej o los młodzieży. "Moja decyzja jest przede wszystkim podyktowana dobrem kilkuset uczniów oraz nauczycieli, którzy zasługują na spokojną naukę i pracę. Uważam, że bezpieczeństwo młodzieży jest kluczowe, dlatego jestem niezwłocznie gotów przystąpić do obowiązków" – czytamy w oświadczeniu.

Zacharuk zostanie dyrektorem technikum i szkoły zawodowej w ZDZ, ale nie wiadomo jeszcze, kto będzie dyrektorem oddziału ZDZ w Białej Podlaskiej (wcześniej obie te funkcje pełnił Zacharuk). W oświadczeniu przyznał, że sformułowane przeciwko niemu zarzuty są nieprawdziwe i bezzasadne, a propozycja powrotu do pracy ze strony władz ZDZ jest, w jego opinii, równoznaczna z anulowaniem zarzutów.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: