Dyktando na Święto Niepodległości

Dyktando na Święto Niepodległości

Pomimo trudności, jakich nastręczają nam niektóre reguły ortograficzne, język pozostaje najważniejszym narzędziem w rękach prawdziwego patrioty. 11 listopada Polki i Polacy już po raz drugi będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w bezpłatnym Dyktandzie na Święto Niepodległości i jednocześnie zrobić coś dobrego dla potrzebujących. Organizator za każde rozwiązane dyktando przekaże złotówkę na wybrany przez internautów cel charytatywny. Im więcej uczestników, tym więcej pieniędzy trafi na akcje społeczne.

Organizatorzy liczą, że przekażą co najmniej 25 000 zł. Dodatkowo na cele charytatywne trafi całkowity dochód ze sprzedaży dostępu do płatnych dyktand oraz produktów ze sklepu internetowego, zakupionych w dniach 7-14 listopada 2021.

Dyktando na Święto Niepodległości zostało opracowane przez członków Fundacji Języka Polskiego, w taki sposób, aby poziomem trudności odpowiadało poszczególnym grupom wiekowym. Dzięki temu do zabawy przystąpić mogą wszyscy chętni, zarówno uczniowie 1 klasy szkoły podstawowej, jak i dorośli. Do udziału w akcji zachęca prezes Fundacji – dr Magdalena Wanot-Miśtura i zdradza, jak w tym roku wyglądał proces przygotowania zadania:

Święto Niepodległości to świetna okazja, aby sięgnąć po różne wątki z polskiej kultury i historii. Przygotowując dyktando, nawiązywaliśmy do tradycji przedwojennych, przywołaliśmy postaci, które na różne sposoby budowały wtedy nasze państwo, ale także odwołaliśmy się do wspólnych wartości. Kiedy mieliśmy już temat, zaczęliśmy szukać trudnych ortograficznie słów i układać z nich spójną opowieść – tak o pracy nad dyktandem opowiada dr Magdalena Wanot-Miśtura, prezes Fundacji Języka Polskiego.

Jak włączyć się w akcję?

  1. Już teraz zarejestruj się na stronie pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”
  2. 11 listopada ponownie wejdź na stronę inapiszDyktando na Święto Niepodległości w odpowiednim dla Twojej grupy wiekowej przedziale czasowym
  3. W dniach 16-21 listopada na dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Zagłosuj na jeden z nich!

Maksymalna kwota, jaką organizator zobowiązał się przeznaczyć za rozwiązanie dyktanda, to 25 000 zł – 20 000 zł za 20 000 uczestników oraz dodatkowe 5 000 zł na wybrany cel wskazany przez szkołę, której uczniowie uzyskają najwięcej punktów w dyktandzie. Jednak napisanie Dyktanda na Święto Niepodległości to niejedyny możliwy sposób wsparcia potrzebujących. Pula zostanie powiększona o całkowity dochód ze sprzedaży produktów ze sklepu internetowego Dyktanda.pl w dniach 7-14 listopada 2021 oraz z wykupionych w tym samym okresie dostępów do płatnych dyktand.

 

Więcej informacji i Regulamin: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy