Droga powiatowa za 3,5 mln zł już otwarta

Droga powiatowa za 3,5 mln zł już otwarta

Przebudowaną drogę otwarto uroczyście 4 grudnia

W czwartek 4 grudnia w Chotyłowie odbyło się oficjalne otwarcie nowej inwestycji, rozpoczętej jeszcze w 2017 roku. Wtedy ruszyła przebudowa pierwszego etapu drogi powiatowej Zalesie-Piszczac, na odcinku od Piszczaca do przejazdu kolejowego. Teraz ucywilizowano drugi odcinek tej drogi, przebiegający od ronda PKP w Chotyłowie do granicy z gminą Zalesie, co kosztowało ponad 3,5 mln zł. Na realizację zadania pozyskano dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. wartości inwestycji. Pozostałe koszty w równych częściach współfinansowane były przez Powiat Bialski i gminę Piszczac.

– Jest to bardzo dobry przykład współpracy dwóch samorządów. Dzięki temu udało nam się otrzymać dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50 proc. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji. Również wykonawcy za bardzo dobre wykonanie, bo po tej drodze jedzie się teraz jak po stole. Jest to droga z przebudowanymi chodnikami i ścieżką rowerową, co niewątpliwie poprawi bezpieczeństwo – mówi starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Jak wspomniał starosta, wzdłuż drogi powstały chodniki i ścieżka rowerowa. – Wybudowaliśmy też rowy odwadniające, zjazdy i przebudowane zostało skrzyżowanie przy PKP w Chotyłowie. Była to potężna inwestycja, podzielona na dwa etapy. Dobrze współpracowało nam się z Nadleśnictwem Chotyłów, które odstąpiło trochę gruntu pod inwestycję, wymieniło ogrodzenie, popodcinało drzewa, o które prosiliśmy, bo ograniczały widoczność. Mam nadzieję, że z czasem ukończymy przebudowę tej drogi aż do samej krajówki, przez gminę Zalesie – dodaje Krystyna Beń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Wyremontowana droga jest jednym z głównych ciągów komunikacyjnych w gminie Piszczac. Korzystają z niej również mieszkańcy sąsiednich samorządów, jadąc do Białej Podlaskiej. Stara droga była w fatalnym stanie, dlatego niezbędny był remont. – U nas w gminie mówi się, że teraz Chotyłów wyznacza nowe trendy i kierunki pod względem budownictwa drogowego. Słowa uznania dla firmy Tre-Drom, która wykonała i jeden, i drugi odcinek. Droga, którą dziś oddajemy do użytku, to jedna z najważniejszych, kluczowych tras w naszej gminie. Podróżują nią nasi mieszkańcy do Białej Podlaskiej. Znacznie poprawiło się bezpieczeństwo i komfort jazdy. Prowadzimy z powiatem bardzo dużo działań, wystarczy prześledzić poprzednią kadencję i kilometry chodników, które przez ten okres powstały – podkreśla wójt gminy Piszczac Kamil Kożuchowski.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu Podlasianina od 10 grudnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: