Droga dzięki współpracy z Radą Miasta

Droga dzięki współpracy z Radą Miasta

BIAŁA PODLASKA Osiedle Podmiejska rośnie w oczach, wciąż powstają nowe bloki. Ostatnio pojawił się jednak problem z pieniędzmi na drogę, którą właściciel firmy budowlanej chciał wykonać wspólnie z miastem. Udało się jednak znaleźć je w budżecie.

– Wspólnie z miastem wykonywałem ulice na osiedlu Podmiejska – opowiada Stanisław Romaniuk, właściciel firmy budowlanej. – W pewnym momencie okazało się jednak, że nie ma pieniędzy na jedną z nich. A że ludzie lubią, gdy na osiedlu jest czysto i spokojnie, poszedłem do przewodniczącego Rady Miasta.

Bogusław Broniewicz wraz z radnym Janem Jakubcem sprawdzili wydatki i okazało się, że po dokonaniu przesunięć w budżecie można wygospodarować pieniądze na pomoc w realizacji inwestycji. Posłużyły one na budowę podjazdów, położenie krawężników i kostki. – Po mojej stronie była stabilizacja, roboty ziemne i układanie. Koszt, który poniosłem, to 500 tys. zł – informuje Romaniuk.

Budowa drogi dobiega końca. Wykonywano ją w nieco ponad dwa miesiące. Przedsiębiorca jest wdzięczny radnym Białej Samorządowej za zaangażowanie w realizację inwestycji wspólnie z miastem i za dobrą współpracę. – Takich ludzi trzeba doceniać. Ludzie przy wyborach powinni patrzeć nie na partie, a na to, co kandydaci chcą zrobić dla miasta – dodaje Romaniuk.

Przewodniczący Broniewicz potwierdza, że po weryfikacji wydatków udało się wygospodarować środki na inwestycję. – Odbyło się to w momencie modyfikowania budżetu na ten rok. Pojawiły się wolne środki i zaproponowaliśmy prezydentowi Michałowi Litwiniukowi przesunięcie 250 tys. zł na zakup materiałów, by firma pana Romaniuka wykonała prace. Bez względu na to, jaki przedsiębiorca by się do nas zgłosił, zawsze staramy się pomóc – dodaje przewodniczący z Białej Samorządowej.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: