#DobrePączki czyli akcja na pomoc dzieciom ze wschodu Ukrainy

#DobrePączki czyli akcja na pomoc dzieciom ze wschodu Ukrainy
fot. archiwum

Tłusty Czwartek to znakomita okazja, żeby zrobić coś dobrego. Jak co roku Fundacja Świętego Mikołaja organizuje akcję #DobrePączki. W tym roku celem akcji jest zbiórka na pomoc dzieciom ze wschodu Ukrainy. 

Dzieci wyrwane ze swojego środowiska dotyka brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji czy nietolerancja. Potrzebują one pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Fundacja Świętego Mikołaja prowadzi w Mariupolu działania na rzecz dzieci w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i dzieciom z domów dziecka. W wyniku walk na wschodzie Ukrainy w 2014 roku do Mariupola uciekło ok. 100 000 osób, z czego około 58 000 stanowią dzieci.

Otworzyliśmy i prowadzimy Świetlicę św. Mikołaja, kupujemy wyprawki szkolne dla dzieci z domów dziecka, zapewniamy dzieciom pomoc psychologiczną, organizujemy warsztaty dla młodzieży i zajęcia dodatkowe dla dzieci, a także fundujemy stypendia dzieciom z rodzin w najtrudniejszej sytuacji. W trakcie pandemii fundacja dostarczała także paczki żywnościowe rodzinom z dziećmi. Otwarta przez fundację świetlica mieści poradnię psychologiczną dla dzieci i młodzieży, w której odbywają się bezpłatne zajęcia edukacyjne i arteterapia. Można tam znaleźć spokój, troskliwą opiekę wychowawców i kompleksowe wsparcie psychologiczne. Fundacja organizuje także dzieciom ze wschodu Ukrainy wyjazdy wakacyjne, paczki na święta oraz wyprawki szkolne. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

#DobrePączki to akcja, której celem jest pomoc potrzebującym dzieciom ze wschodniej Ukrainy. Wystarczy zrobić zdjęcie swojego pączka, opublikować je w mediach społecznościowych z hashtagiem #DobrePączki, nominować  kolejne osoby oznaczając je w swoim poście oraz wpłacić minimum 5 złotych na cel zbiórki Fundacji Świętego Mikołaja dla dzieci z Muriapola pod adresem www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki

Biorąc udział w akcji #DobrePączki można w bardzo prosty sposób przyczynić się do poprawy trudnej sytuacji dzieci mieszkających na wschodzie Ukrainy. Dobre Pączki to słodki sposób na pomaganie.

Szczególnie w świetle ostatnich napięć i trwającej niepewności, chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by dzieci z Mariupola miały możliwość rozwijać się i bawić w przyjaznym miejscu, pomimo pełnej niepokoju codzienności życia w strefie przyfrontowej. Dzieci żyjące najbliżej linii frontu cierpią z powodu chronicznego lęku i niepewności związanych z ostrzałami. Od początku konfliktu w 2014 r. co piąta szkoła we wschodniej Ukrainie została uszkodzona lub zniszczona. Dzieci nie są winne sytuacji, w jakiej się znalazły. Chcemy im pomóc. – mówi Izabela Stawicka z Fundacji Świętego Mikołaja.

Wszystkie szczegóły dotyczące akcji oraz informacje na temat pomocy, jakiej Fundacja Świętego Mikołaja udziela dzieciom na wschodzie Ukrainy można znaleźć na specjalnej stronie dedykowanej akcji: www.mikolaj.org.pl/dobrepaczki

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: