Do Rokitna po nowej drodze

Do Rokitna po nowej drodze

Droga powstała dzięki wspólnemu projektowi Powiatu Bialskiego oraz gmin Biała Podlaska i Rokitno

POWIAT BIALSKI W Kozuli oficjalne otwarto przebudowaną drogę powiatową prowadzącą od ulicy Francuskiej w Białej Podlaskiej do Rokitna.

Droga została poszerzona do 6 metrów, przebudowano zatoki autobusowe, przepusty i zjazdy, na moście na rzece Klukówce w Kozuli powstała kładka dla pieszych, a w Grabanowie chodnik. Ciąg dla pieszych wybudowano też w Rokitnie, gdzie kończy się inwestycja.

Asfaltowy odcinek wyremontowano w ramach wspólnego projektu Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskie oraz gmin Biała Podlaska i Rokitno, pod nazwą „Wygodniej, szybciej, bezpieczniej - poprawa spójności komunikacyjnej województwa lubelskiego poprzez budowę i przebudowę dróg powiatowych usprawniających dostępność komunikacyjną do regionalnych i subregionalnych centrów rozwoju”.

– Miejmy nadzieję, że ta droga posłuży kolejne 50 lat. Została wykonana w nowoczesnej technologii. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które się zaangażowały w realizację tego projektu. Także tym, którzy pisali go od podstaw. Dzięki dobrze napisanemu wnioskowi projekt otrzymał dofinansowanie. Było wysokie, ponieważ stanowiło blisko 72 procent wartości tego zadania. Dziękuję wójtom Wiesławowi Panasiukowi i Jackowi Szewczukowi za to, że mogliśmy wspólnie to zadanie realizować, a także wykonawcom za bardzo solidne wykonanie tej drogi – mówił Mariusz Filipiuk, starosta bialski.

Droga w kierunku Rokitna przebudowana została na odcinku ponad 13 kilometrów. – Trochę mieliśmy problemów, ale to zazwyczaj się zdarza przy tego typu inwestycjach, zwłaszcza w miejscowościach, gdzie są zjazdy do posesji i rowy. Ale dzięki tej inwestycji mamy piękną kładkę na moście w Kozuli i chodniki. Będzie bezpieczniej – powiedziała Krystyna Beń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasianin od 26 listopada

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: