Dbajmy o nasze rzeki

Dbajmy o nasze rzeki
fot. nadesłane
14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Rzek. Akcja Operacja czysta Rzeka na razie została wstrzymana ze względu na sytuację w Ukrainie i przekierowanie uwagi społecznej na pomoc uchodźcom, ale nie pozostajemy obojętni wobec zanieczyszczenia środowiska.
Śmieci są i będziemy się nimi zajmować. Tymczasem zachęcamy do nie generowania śmieci przy różnych okazjach, obrzędach. Promujemy ekologiczne nawyki i zachowania. A ponieważ wiosnę coraz bardziej czuć w powietrzu, przygotowujemy się do świętowania pierwszego dnia wiosny.
Tradycja topienia marzanny, to dobra okazja, żeby wprowadzić nowe nawyki i zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na temat ekologii. Proponujemy wykonanie symbolicznej ekologicznej marzanny, czyli z naturalnych elementów roślinnych, np. sitowia, trzcin, traw, słomy, barwinka. 
Wskazówki, jak ją zrobić w poniższym filmie instruktażowym, który specjalnie przygotowaliśmy: https://youtu.be/t7xFuc5Bq-E
Zapraszamy także do rodzinnych spacerów z eko-Marzanną, a także z „workiem na śmieci”. Pozbierajmy to, co nas kole w oczy. Przynajmniej na razie tyle – symbolicznie.
Rzeki są wystarczająco obciążone wszechobecnymi śmieciami – powstrzymajmy powstawanie kolejnych. Zapraszamy do dołączenia do wydarzania, w którym przedstawiliśmy więcej szczegółów dotyczących akcji –https://fb.me/e/1eXQrG6u2
Materiał: Operacja Czysta Rzeka

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: