Budowali wodociąg, znaleźli pocisk

Budowali wodociąg, znaleźli pocisk

GMINA DRELÓW Pocisk artyleryjski prawdopodobnie z czasów II wojny światowej wykopali pracownicy prowadzący roboty ziemne przy wodociągu w Żerocinie. Znalezisko zostało zneutralizowane.

Dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony, że podczas budowy wodociągu znaleziono przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce skierowany został patrol policji. – Okazało się, że był to pocisk artyleryjski kaliber 88 mm, pochodzący prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone. W działania włączyli się również strażacy z OSP w Żerocinie. Jeszcze tego samego dnia wojskowy patrol rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie zajął się neutralizacją niewybuchu – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

To nie pierwsze „bombowe” znalezisko na tym terenie. Pod koniec maja, również w czasie robót ziemnych znalezione zostały 4 pociski artyleryjskie kal. 120 mm z zapalnikami oraz pojedynczy zapalnik do pocisku.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że niewybuchów nie należy pod żadnym pozorem dotykać, odkopywać, próbować przenosić czy manipulować przy nich. Po ich znalezieniu lub wykopaniu trzeba jak najszybciej powiadomić Policję, a miejsce zabezpieczyć przed dostępem przypadkowych osób. Nawet bowiem stare i zardzewiałe pociski stanowią śmiertelne zagrożenie.

(k)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: