Bomby lotnicze znalezione na dnie Międzyrzeckich Jeziorek

Bomby lotnicze znalezione na dnie Międzyrzeckich Jeziorek

MIĘDZYRZEC PODLASKI Niewybuchy pocisku artyleryjskiego oraz bomb lotniczych znalezione zostały na terenie żwirowni „międzyrzeckie jeziorka”. Pozostałości z czasów II wojny światowej odsłoniło opadające lustro wody. 
W minioną niedzielę po południu dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim został powiadomiony, że w rejonie ul. Zahajkowskiej w Międzyrzecu Podlaskim, na terenie żwirowni „Międzyrzeckie Jeziorka” znalezione zostały przedmioty przypominające niewybuchy. Odsłonił je opadający poziom wody w zbiorniku. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. 
– Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie. W poniedziałek saperzy sprawdzając pobliski teren znaleźli tam jeszcze dodatkowe niewybuchy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Saperzy zabezpieczyli pocisk artyleryjski – 88 mm oraz 7 bomb lotniczych .

– Niewybuchy i niewypały mimo, że tyle lat znajdowały się pod ziemią nadal są niebezpieczne. Nawet stare i zardzewiałe stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przemieszczać w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych – apeluje rzecznik bialskiej Policji.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: