Biała Podlaska: Pędził ponad 150 km na godzinę w terenie zabudowanym!

Biała Podlaska: Pędził ponad 150 km na godzinę w terenie zabudowanym!

W miniony weekend policjanci bialskiej drogówki zatrzymali uprawnienia sześciu kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną  prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 kilometrów na godzinę. Niechlubnym rekordzistą okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, który pędził 158 kilometrów na godzinę. Jego poczynani uwieczniło oko policyjnej kamery. Policjanci apelują o rozważna i bezpieczną jazdę przypominając, że nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną zdarzeń drogowych.

Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowanie 6 uczestnikom ruchu drogowego. W sobotę około godz. 8.40 na ul. Janowskiej w Białej Podlaskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli, kierującego osobowym mercedesem, 23-letniego mieszkańca miasta. Zmierzona przez mundurowych prędkość wyniosła 118 km/h w obszarze z dozwoloną prędkością do 50 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zaledwie 40 minut później na krajowej "dwójce" w miejscowości Zalesie policjanci zatrzymali kolejnego amatora szybkiej jazdy. 36-letni obywatel Rosji kierował  Infinity z prędkością 101 km/h. Mężczyzna ukarany został mandatem.

Tego dnia poczynania kierowców dodatkowo uwiecznione zostały przy pomocy videorejestratora. W ciągu godziny funkcjonariusze zatrzymali trzech miłośników prędkości. - Po godz. 19.00 kierujący Skodą 35-letni obywatel Litwy przekroczył dozwoloną prędkość o 65 km. Czterdzieści minut później oko policyjnej kamery uwieczniło niechlubnego rekordzistę. Kierujący samochodem marki BMW, 19-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, pędził 158 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość aż o 108 kilometrów. Kilkanaście minut później policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Warszawy. Kierowca Volvo, 117 km/h. Mężczyźni ukarani zostali mandatami, stracili również prawo jazdy - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W niedzielę wieczorem w miejscowości Drelów Kolonia uprawnienia do kierowania stracił 50-letni mieszkaniec Wołomina. Mężczyzna kierując volvo przekroczył dozwoloną prędkość o 55 kilometrów.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli nadal będzie prowadzić okres ten zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: