Biała Podlaska: Niepubliczna szkoła stawia na jakość kształcenia

Biała Podlaska: Niepubliczna szkoła stawia na jakość kształcenia

Budynek szkoły jest nowoczesny i dostosowany do potrzeb dzieci

Pierwsza niepubliczna szkoła podstawowa w mieście właśnie została oddana do użytku. Wybudowano ją od zera, a nowy budynek jest przyjazny dzieciom i funkcjonalny.

Mowa o Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka przy ul. Kasztanowej w Białej Podlaskiej. Zainteresowanie rodziców tą placówką było ogromne, dlatego dyrekcja postanowiła działać. Zapadła decyzja o przeniesieniu działalności ze stosunkowo niewielkiego budynku przy alei Tysiąclecia do nowo wybudowanego obiektu.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i sprawnej pracy powstała w mieście placówka z salą gimnastyczną i nowocześnie wyposażonymi salami. Każdy uczeń ma swoją szafkę, a przy szkole funkcjonuje dobrze zaopatrzony plac zabaw. To, co przyciąga rodziców, to m.in. jakość kształcenia dzieci. – Nastawiamy się głównie na naukę języków obcych, rozszerzanie indywidualnych potrzeb każdego ucznia. Z każdego próbujemy wyłuskać to, co najlepsze. W kolejnym roku szkolnym planujemy utworzyć klasę anglojęzyczną – zapowiada Monika Fronczak, właścicielka szkoły.

W jednym budynku wraz ze szkołą funkcjonuje Niepubliczne Przedszkole Ananasek. W szkole podstawowej i w przedszkolu rok szkolny rozpoczęło 1 września 230 dzieci.

Więcej przeczytasz w papierowym i elektronicznym wydaniu tygodnika nr 26 oraz na eprasa.pl

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: