Biała Podlaska: Najmłodsi będą mieli szafki na książki

Biała Podlaska: Najmłodsi będą mieli szafki na książki

Miasto planuje zakup szafek dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Koszty poniesie budżet miasta.

Od 1 września wszyscy uczniowie klas 1-3 bialskich szkół mają mieć do dyspozycji szafki do przechowywania podręczników i pomocy szkolne. Wdrażanie działań prozdrowotnych zainicjował prezydent Michał Litwiniuk. – Wiemy, jak poważnym problemem jest przeciążenie dziecięcych kręgosłupów. Uczniowie będą mieli do dyspozycji swoje półki. Dyrektorzy szkół zdecydują, czy będą się one znajdowały w salach lekcyjnych, czy na korytarzach – precyzuje włodarz.

Projekt będzie realizowany z budżetu miasta. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja niezbędna do złożenia zamówienia. Wśród rodziców zadowolenie z nowego pomysłu miesza się z niepewnością. – Najmłodsi mogą zostawiać część rzeczy w szkole. Ja chciałabym, żeby i mój starszy syn miał szafkę, ma 11 lat – komentuje pani Magdalena, mama ucznia SP nr 3.

Czy starsi uczniowie także mogą liczyć na szafki? – pytamy władze miasta. – Jest to pierwszy etap. Oczywiście chcemy, aby docelowo także starsze dzieci dysponowały odpowiednimi szafkami – odpowiada Michał Litwiniuk.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 19 od 7 maja

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy