Biała Podlaska: Byli prezydenci z odprawami

Biała Podlaska: Byli prezydenci z odprawami

Prezydent Dariusz Stefaniuk oraz wiceprezydenci Adam Chodziński (z lewej) i Henryk Grodecki otrzymali niemałe odprawy po odejściu z pracy

Byli prezydenci miasta nie odeszli z pracy z pustymi kieszeniami. Na ich konta przelane zostały spore odprawy i ekwiwalenty za niewykorzystany urlop. Najwięcej wpłynęło na konto Henryka Grodeckiego, który odszedł na emeryturę.

Były prezydent Dariusz Stefaniuk otrzymał odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia w związku z rozwiązaniem stosunku pracy z upływem kadencji, w kwocie 31,3 tys. zł brutto (prawie 21,3 tys. zł netto) oraz ekwiwalent za 24 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w minionym roku, co dało kolejne 12 tys. zł brutto (7,8 tys. zł netto).

Również wiceprezydent Henryk Grodecki otrzymał niemałą sumkę. Odprawa emerytalna w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia, a więc 51,3 tys. zł brutto (42,1 tys. zł netto). Do tego dochodzi ekwiwalent za 7 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w wysokości 2,1 tys. zł brutto.

Adam Chodziński, zastępca prezydenta odpowiedzialny m.in. za inwestycje, otrzymał wynagrodzenie za okres wypowiedzenia w kwocie odpowiadającej trzymiesięcznym poborom, a więc 31,1 tys. zł brutto (prawie 20,3 tys. zł netto). Doliczyć należy jeszcze ekwiwalent za 22 dni niewykorzystanego urlopu wypoczynkowego w poprzednim roku, co daje jeszcze ponad 10,9 tys. zł (7,1 tys. zł).

Każdy z prezydentów znalazł już nowe miejsce pracy. Dariusz Stefaniuk jest wicemarszałkiem województwa lubelskiego, Adam Chodziński w grudniu rozpoczął pracę w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, gdzie jest głównym specjalistą i pełnomocnikiem dyrektora ds. zarządzania projektami. Henryk Grodecki zaś został trenerem w klubie Lutnia Piszczac, wcześniej był bowiem związany ze sportem.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy