Bezpłatne warsztaty dla osób z SM i ich bliskich

Bezpłatne warsztaty dla osób z SM i ich bliskich

Już 18 maja w Białej Podlaskiej odbędą się bezpłatne warsztaty rehabilitacyjne dla osób ze stwardnieniem rozsianym i ich bliskich. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany autorski program ćwiczeń wykorzystujący najnowsze techniki wspierania aktywności fizycznej oraz relaksacji.

Organizatorem warsztatów jest lokalny oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego (PTSR). Organizacja od wielu lat pomaga osobom z SM oraz ich rodzinom. Podczas warsztatów pacjenci będą mogli poznać ćwiczenia do wykonywania w warunkach domowych.

Autorski program ćwiczeń został stworzony w ramach trwającej obecnie ogólnopolskiej kampanii "Nie sam na SM", której partnerem merytorycznym jest PTSR. Ćwiczenia zostały opracowane przez specjalistki fizjoterapii i przeznaczone są do wykonywania w parach - kiedy jedna z osób wykonuje zadanie, druga jej pomaga. Celem jest relaksacja oraz nauczenie osób z SM, jak pozbywać się niepotrzebnego napięcia, koncentrować na sygnałach płynących z ciała oraz wsłuchiwać we własne potrzeby. Ćwiczenia dobrane są również pod kątem wzmacniania i rozciągania poszczególnych partii mięśniowych i ćwiczenia zmysłu równowagi. Istotnym założeniem programu, podobnie jak całek kampanii "Nie sam na SM" jest zachęcenie bliskich do zaangażowania się i wsparcia osób ze stwardnieniem rozsianym.

Warsztaty rehabilitacyjne odbędą się 18 maja w godzinie 11.30 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 im. Emilii Plater przy ulicy Narutowicza 37 w Białej Podlaskiej. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy. Aby poinformować o swoim uczestnictwie należy wysłać e-mail na adres biala-podlaska@ptsr.org.pl lub zadzwonić pod numer telefonu 536 317 204.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy